ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΟΥΣ

Παρασκευή 14-12-2018_Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ανάληψη ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης του ΓΕΛ Έλους

Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΟΥΣ

Ταχυδρ . Διεύθυνση  : Βλαχιώτη Λακωνίας ,ΤΚ 23051

Τηλέφωνο                  : 2735042160

Τηλεομοιότυπο          : 2735042250

Ηλεκτρ. ταχυδρομείο : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πληροφορίες              :  Κρητικάκου  Παναγιώτα

Βλαχιώτη :  30-11-2018

Αριθμ.πρωτ. :   1278

Προς

ΔΔΕ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

Σπάρτη

ΚΟΙΝ/ΣΗ : Κάθε ενδιαφερόμενο

Αναρτητέα στο διαδίκτυο

ΘΕΜΑ : Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ανάληψη ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης  στο πλαίσιο του Αναλυτικού Προγράμματος

Το Γενικό Λύκειο Έλους προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος, προς κάθε ενδιαφερόμενο ταξιδιωτικό γραφείο, κατάθεσης κλειστών προσφορών, προκειμένου να του αναθέσει λαμβάνοντας υπ? όψιν  ποιοτικά και ποσοτικά χαρακτηριστικά των προσφορών,  την προγραμματιζόμενη   ημερήσια εκδρομή (ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης  στο πλαίσιο του Αναλυτικού Προγράμματος) των μαθητών της Α? και Β? Τάξης του Γενικού Λυκείου Έλους, σύμφωνα με την υπ? αριθμ. 33120/ΓΔ4/28-2-2018 Υπουργική Απόφαση που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 681/ τ.Β?/ 06-03-17 .

Στοιχεία και όροι της εκδρομής

1. Τόπος προορισμού :  Αθήνα (Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού )
  2. Χρόνος πραγματοποίησης :   Παρασκευή   14-12-2018, αναχώρηση 06:30 π.μ με επιστροφή στις   21:30 μ.μ.
  3. Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων:  77 μαθητές/τριες και 5 συνοδοί καθηγητές.
  4. Μεταφορικό μέσο: μισθωμένα  λεωφορεία που θα πληρούν τις προβλεπόμενες από το νόμο προδιαγραφές για ασφαλή μετακίνηση .
  5. Ζητούμενες υπηρεσίες-πρόγραμμα επισκέψεων: Βλαχιώτη-Αθήνα-Βλαχιώτη.
  6. Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή.

Οι κλειστές προσφορές θα πρέπει να παραδοθούν ιδιοχείρως ή να αποσταλούν ταχυδρομικά στο σχολείου μας μέχρι και την  Δευτέρα , 10-12-2018 ώρα 13:00 και να περιέχουν:

α) την τελική συνολική τιμή

β) την οικονομική επιβάρυνση ανά μαθητή και

γ) υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ (εκτός ΚΤΕΛ βάσει του Ν.2446,αρθ.1, παρ.2β) ή βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων για τη λειτουργία τουριστικού γραφείου.

Οι κλειστές προσφορές θα ανοίξουν την Δευτέρα , 10  Δεκεμβρίου 2018, ώρα 13:15 στο γραφείο της Διευθυντρίας του ΓΕΛ Έλους.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΚΡΗΤΙΚΑΚΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ