ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΟΥΣ

Ταχυδρ . Διεύθυνση  : Βλαχιώτη Λακωνίας ,ΤΚ 23055

Τηλέφωνο                  : 2735042160

Τηλεομοιότυπο          : 2735042250

Ηλεκτρ. ταχυδρομείο : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πληροφορίες              :  Κρητικάκου Παναγιώτα

Βλαχιώτη :   22/11/2019

Αριθμ.πρωτ. : Φ.23/710

ΚΟΙΝ/ΣΗ : Κάθε ενδιαφερόμενο

Αναρτητέα στο διαδίκτυο

ΘΕΜΑ : Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την  εκπαιδευτική επίσκεψη της Β τάξης στη Βουλή των Ελλήνων .

Το Γενικό Λύκειο Έλους προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος, προς κάθε ενδιαφερόμενο ταξιδιωτικό γραφείο, κατάθεσης κλειστών προσφορών, προκειμένου να του αναθέσει λαμβάνοντας υπ?όψιν  ποιοτικά και ποσοτικά χαρακτηριστικά των προσφορών,  την διοργάνωση της  εκπαιδευτικής επίσκεψης  στη Βουλή των Ελλήνων

των μαθητών της Β΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Έλους, σύμφωνα με την υπ? αριθμ. 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υπουργική Απόφαση που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ  681/ τ.Β?/ 06-03-17 .

Στοιχεία και όροι της εκδρομής

1. Τόπος προορισμού :   Αθήνα (Βουλή των  Ελλήνων)
  2. Χρόνος πραγματοποίησης :Παρασκευή ,29-11-2019 .
  3. Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων:   35 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές .
  4. Μεταφορικό μέσο: μισθωμένο  λεωφορείο που θα πληροί τις προβλεπόμενες από το νόμο προδιαγραφές για ασφαλή μετακίνηση .
  5. Ζητούμενες υπηρεσίες ? πρόγραμμα επισκέψεων: Βλαχιώτης ? Αθήνα ? Βλαχιώτης.
  6. Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή.

Οι κλειστές προσφορές θα περιλαμβάνουν  α) την τελική συνολική τιμή του ταξιδιού, β) την επιβάρυνση ανά μαθητή.

Η προσφορά να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας ,το οποίο βρίσκεται σε ισχύ (εκτός ΚΤΕΛ, βάσει του ν.2446/αρθρ.1, παρ.2β)  ή βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων για τη λειτουργία τουριστικού γραφείου.

Ως καταληκτική ημερομηνία παραλαβής των κλειστών προσφορών ορίζουμε την  Τετάρτη   , 27η Νοεμβρίου 2019, ώρα 13:20, μέσω ταχυδρομικής υπηρεσίας ή ιδιοχείρως προς το σχολείο μας.

Οι κλειστές προσφορές θα ανοίξουν την Τετάρτη , 27η Νοεμβρίου 2019, ώρα 13:30 στο γραφείο της  Διευθύντριας του ΓΕΛ Έλους.

Η  Διευθύντρια

ΚΡΗΤΙΚΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ